לא סתם אומרים עלינו שאנחנו “הכי טובים, במיץ ענבים”… להבדיל מייצור יין (שגם בו אנחנו מומחים!), הענבים המיועדים לסחיטה ולשתייה כתירוש מגיעים מהכרמים אל היקב בשעות הצהריים המאוחרות כשהם בשלים רכים ועסיסיים. תהליך הסחיטה מתחיל מיד עם הגעת הענבים ליקב ולאחר דקות ספורות הענבים הופכים להיות תירוש טבעי קר וטעים. כאן נכנסת הטכנולוגיה לעזרת הייננים, כדי לשמר את התירוש בטריות מקסימלית עד למילוי מוסיפים הייננים לתירוש ביסולפיט בצורתו כגז בכמות גבוהה. משלב זה התירוש נשאר במצבו בלא שינוי והטריות של הענבים הסחוטים נשמרת בתירוש.

כאשר טריות התירוש מוגנת, ובסביבה נקיה וסטרילית מתחיל תהליך הסינון של התירוש באמצעים טבעיים בלבד וללא כל התערבות כימית, עד שהתירוש מגיע לצלילות שמספקת את דרישות הייננים. בשלב זה משלבים הייננים בין התירוש שבמכלים השונים ויוצרים את הבלנדים שמרכיבים את מותגי התירוש שמוכן ביקב. תהליך בחירת הבלנד הנכון הוא התהליך הקריטי בייצור תירוש שבו על הייננים להרכיב את מיזוג התירוש הסופי כך שיהיה דומה בטעמו ובמרקמו ככל שניתן לאותו מותג תירוש מבציר שעבר. הידע הניסיון והמורכבות שביצירת הבלנדים הן תוצאה של שימוש ב100% ענבים וההבנה כי יכולת ההשפעה של הכורם והייננים על טעם פרי הגפן הינה מוגבלת מאוד, ולכן בכל שנה יש שוני מסוים בטעם, בחומציות או במתיקות הענבים מאותו הכרם.
בשלב זה עובר התירוש בדיקות שבועיות קבועות להבטחת איכותו וטריותו. ונקבע מועד המילוי בבקבוק. בשחר יום המילוי עובר התירוש במערכת מתקדמת שמוציאה ממנו את כל הביסולפיט שהוכנס על ידי הייננים וזאת מבלי לפגוע בטעם או בארומות התירוש. בשלב זה עובר התירוש פסטור מהיר וקירור מידי ומהיר מאוד בחזרה לטמפרטורה קרה. משלב זה נשמר התירוש עד למילוי במכלי קירור מבוקרים וסטריליים.  לאחר יציאת התירוש מהמערכת, נעשית בדיקה נוספת שמאשרת כי הביסולפיט הוצא מהמיץ ושהתירוש עומד בסטנדרטים של היקב ומתאים למילוי.
לאחר שהתירוש עבר את כל בדיקות האיכות וההתאמה לתקנים, עבר מבחן טעימה וקיבל את אישור היינן האחראי,  מועבר התירוש דרך פילטר לסינון נוסף ואחרון  , מפוסטר ומבוקבק בבקבוקים החל מ187 מ”ל ועד בקבוקי ליטר וחצי ללא מגע אדם. כל תהליך הפסטור הסינון המילוי הפיקוק ההדבקה והאריזה נעשה ברצף. מכניסת התירוש למכונת המילוי ועד לאריזת הבקבוק בארגז עוברים כ25 שניות, תהליך קצר שמבטיח שהטריות והטעם של התירוש הוא כמעט כמו ביום שסחטנו את הענבים.
כדאי לדעת!! תכולת הביסולפיט המותרת על פי התקן הישראלי היא מעל 150 מ”ג בליטר.  ביקב הייננים שלנו לא מאשרים למילוי תירוש שתכולת הביסולפיט שבו עולה על 5 מ”ג לליטר בלבד! במדינות רבות באירופה על תירוש כזה אפשר לציין על פי החוק כי התירוש של הכורמים “חופשי מביסולפיט“!!